تبلیغات
پورتال جامع بندرعباس|Bandar Abbas - اجرای پلان ایمنی ضرورت انجام عملیات عمرانی است
قالب وبلاگ

اجرای پلان ایمنی ضرورت انجام عملیات عمرانی است

سه شنبه 14 دی 1395
12:25
علی صفت زاده


کهوری:

اجرای پلان ایمنی ضرورت انجام عملیات عمرانی است

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: داشتن پلان ایمنی، ضرورت انجام عملیات عمرانی در سطح معابر است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محمدرضا کهوری در این ارتباط اظهار کرد: داشتن پلان ایمنی ضرورت فعالیت‌های عمرانی در سطح معابر است، در غیر اینصورت بنابر ماده 212 آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی از ادامه کار پروژه‌های عمرانی فاقد پلان ایمنی جلوگیری می‌شود.

وی افزود: از آنجایی که عدم توجه کافی به ایمن‌سازی معابر باعث تحمیل خسارات زیادی به عابرین پیاده، رانندگان و جامعه می‌شود باید به هنگام اجرای پروژه‌ها در سطح معابر با نصب علائم استاندارد و توجه به ضوابط ایمن‌سازی از وقوع تصادفات و از صدمات و هزینه‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری شود.

کهوری تأکید کرد: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با توجه به توان تخصصی و فنی در راستای ایمن‌سازی برای پروژه‌هایی که به هر عنوان معابر عمومی را تحت تأثیر قرار می‌دهند، نسبت به طراحی پلان ایمنی اقدام می‌کند.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس هدف اصلی از اجرای پلان ایمنی را روان‌سازی ترافیک، پیشگیری از تصادفات در حین عملیات عمرانی، نظارت و کنترل تخصصی در زمینه ایمنی معابر، عنوان کرد.

کهوری گفت: کلیه دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی که قصد انجام حفاری و عملیات عمرانی در معابر شهر را دارند باید با مراجعه به این سازمان پلان ایمنی مربوط را دریافت کنند.

وی افزود: طبق ماده 212 قانون راهنمایی و رانندگی، اشخاصی که به هر عنوان روی راه‌های عمومی کار می‌کند، موظفند قبل از شروع کار، علایم ایمنی عبور و مرور را بر اساس ضوابط و استانداردهای ایمنی در عملیات اجرایی راه‌ها که به تأیید مسئولین مرتبط می‌رسد در محل نصب و همچنین لوازم کار، لباس‌های کارگران و وسایل نقلیه خود را به علایم هشدار دهنده مجهز کنند، در غیر این صورت ماموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه موظفند از کار آنان جلوگیری به عمل آورند.

 

 

پورتال جامع بندرعباس|Bandar Abbas
به جمع گرم هرمزگان نشینان خونگرم و مهمان نواز خوش آمدید. در این پایگاه سعی بر آن داریم تا خطه ی جنوب کشور را به شما معرفی نماییم. لباس ها و آداب و رسوم و غذاهای محلی. جاذبه های تاریخی. موسیقی های سنتی.نمایی از هرمزگان کهن و امروز و آینده. معرفی طرح ها و پروژه های در دست ساخت. سرمایه گذاری های هدف دار و...
منتظر حضور پررنگ و گرم شما در میان خانواده ی بزرگ هرمزگان نشینان خلیج همیشه فارس هستیم.
با ما همراه باشید.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پورتال جامع بندرعباس|Bandar Abbas است. || طراح قالب avazak.ir